Sporządzanie umów i regulaminów

  • Pan Robert 28 lat

    Gdy znalazłem inwestora za granicą, byłem dosłownie wniebowzięty. Szybko okazało się jednak, że siedziba mojej firmy ma zostać przeniesiona za granicę, trzeba otworzyć oddziały w paru krajach, w tym zająć się kwestią bankowości. Warunki, które musiałem zapewnić przerosły mnie na wielu płaszczyznach - ePrawnik24 załatwił wszystko sprawnie i doradził mi jak zabezpieczyć finanse firmy.
  • Pan Andrzej 46 lat

    Jako właściciel małej kamieniczki w Poznaniu miałem problemy z lokatorami, a kredyt w banku trzeba było spłacać. W ePrawnik24.com przygotowano dla mnie strategię zmniejszenia zadłużenia, zawieszenia rat kredytowych w oparciu o pertraktacje z bankiem, przedstawiono możliwości windykacji, napisano pozwy. Gdy widmo upadłości się oddaliło, nareszcie mogłem spać spokojnie.
  • Pani Joanna 32 lata

    Mój pracodawca cenił sobie przede wszystkim doświadczoną kadrę. Tak sądziłam do czasu, gdy zaszłam w ciążę. Całe doświadczenie i zaufanie jakie wypracowałam sobie w ciągu 3 lat jako zarządzająca zespołem nagle jakby przestało się liczyć. Chciano się mnie pozbyć i tylko dzięki radom ePrawnika nie skończyłam bez środków do życia. Wiem, że gdybym znowu potrzebowała pomocy, z pewnością tu wrócę.

Jeżeli znalazłeś dla swojej firmy nowego kontrahenta z którym chcesz nawiązać współpracę, otworzyłeś swój pierwszy e-sklep, chcesz nająć mieszkanie lub też po prostu znajomy prosi Cię o pożyczenie pieniędzy, pamiętaj że zawsze w takich sytuacjach warto przenieść wspólne ustalenia na papier i zawiązać zrozumiałą dla obu stron umowę. Niejednokrotnie może zaoszczędzić Wam to w przyszłości nieporozumień, jak również ochronić Cię przed poniesieniem szkody lub straty finansowej w przypadku gdyby sprawy w przyszłości przybrały niepożądany obrót.

WYCEŃ SPORZĄDZENIE UMOWY LUB REGULAMINU
* pola obowiązkowe

Akceptowane formaty plików .doc, .docx, .odt, .pdf, .txt, .jpg, .png, .gif
Maksymalna objętość załącznika 5mb

Dlaczego warto zlecić profesjonalne napisanie umowy bądź regulaminu?

Korzyści wynikających ze sporządzenia umowy lub regulaminu jest naprawdę bardzo wiele. Poczyniając od tak prozaicznych jak oszędność Twojego czasu który możesz spokojnie przeznaczyć na rozwijanie Twojego biznesu nie rozpraszając tym samym swojej uwagi, jak również znacznie poważniejszych w ewentualnych późniejszych dla Ciebie skutkach na które pośrednio dają odpowiedź poniższe pytania:

– Co zrobię jeżeli kontrahent który wydawał się pozostawać ze mną przez cały czas szczery nie zapłaci za zrealizowaną przeze mnie usługę? Jeżeli nie będę miał z nim umowy to jak dowiodę w sądzie, że powinien był zapłacić za zrealizowaną przeze mnie usługę?

– Co zrobię gdy prowadząc e-sklep wejdę w spór z konsumentem podczas którego okaże się że mój sporządzony regulamin posiada klauzule niedozwolone? Czy Urząd Ochrony Konsumenta i Konkurencji nałoży na mnie karę ?

– Co zrobię gdy osoba wynajmująca mi mieszkanie, która dotychczasowo wydawała się być tak miła i ugodowa karze mi opuścić lokal za 14 dni?

– Co zrobię gdy sytuacja finansowa mojego znajomego się pogorszy i zacznie on twierdzić że nigdy żadnych pieniędzy ode mnie nie pożyczał?

Oczywiście można twierdzić, że powyższe sytuacje należą do tych skrajnych, ale niestety tak nie jest. Ponadto należy mieć świadomość tego, nim kogokolwiek obdarzymy pełnym zaufaniem, że w sytuacji spornej gdy zostaniemy zmuszeni skierować sprawę do sądu, to my musimy w zgodzie z obowiązujacymi przepisami udowodnić fakty przemawiające na naszą korzyść, konieczne do zwyciężenia sporu, Art. 6 k.c.. „Ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne.”

W zgodzie z powyższym bez prawidłowo przygotowanej umowy często udowodnienie danego faktu może być nie tylko mocno utrudnione, jak również często niemożliwe.

Zapytaj nas również o porady prawne online